LMK105BJ104MH-R
Taiyo YudenTaiyo Yuden
LMK105BJ104MH-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LMK105BJ104MH-R
Producent / Mærke: Taiyo Yuden
Produkt beskrivelse CAP CER 0.1UF 10V X5R 0402
Dataark: 1.LMK105BJ104MH-R.pdf2.LMK105BJ104MH-R.pdf3.LMK105BJ104MH-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LMK105BJ104MH-R
Varenummer LMK105BJ104MH-R Fabrikant Taiyo Yuden
Beskrivelse CAP CER 0.1UF 10V X5R 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Tykkelse (Max) 0.026" (0.65mm) Temperaturkoefficient X5R
Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Serie M
Vurderinger - Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Andre navne 587-4553-1
Driftstemperatur -55°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Detaljeret beskrivelse 0.1µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) kapacitans 0.1µF