F6N0.25PG100
TechflexTechflex
F6N0.25PG100 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: F6N0.25PG100
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SELF WRAP 1/4" X 100' GRAY
Dataark: F6N0.25PG100.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for F6N0.25PG100
Varenummer F6N0.25PG100 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SELF WRAP 1/4" X 100' GRAY Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1615 pcs Datablad F6N0.25PG100.pdf
Bredde - Vægtykkelse 0.025" (0.64mm)
Type attributter Split Flexible Tube Type Self Wrap
Serie F6® Driftstemperatur -70°C ~ 125°C
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0
Materiale Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free Væskebeskyttelse -
Længde 100' (30.48m) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Varme beskyttelse - Funktioner Chemical Resistant, Clean Cut
Miljøbeskyttelse - Diameter - Udenfor, Ikke-udvidet -
Diameter - Indvendig, Ikke-udvidet 0.250" (6.35mm) Diameter - Indvendig, Udvidet -