H2V1.50BK25
TechflexTechflex
Techflex
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: H2V1.50BK25
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse 1-1/2" VITON HEAT SHRINK 2:1 BLK
Dataark: H2V1.50BK25.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 238 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 238 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for H2V1.50BK25
Varenummer H2V1.50BK25 Fabrikant Techflex
Beskrivelse 1-1/2" VITON HEAT SHRINK 2:1 BLK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 238 pcs Datablad H2V1.50BK25.pdf
Type Tubing, Flexible Forbrændingsforhold 2 to 1
Krympetemperatur 120°C Serie Shrinkflex
Gendannet vægtykkelse - Driftstemperatur -55°C ~ 200°C
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale Fluoroelastomer (FKM)
Længde 25.0' (7.6m) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Indvendig diameter - Leveres 1.500" (38.10mm) Indvendig diameter - Gendannet 0.750" (19.05mm)
Funktioner Flame Retardant, Fluid Resistant, Solvent Resistant Detaljeret beskrivelse Heat Shrink Tubing, Flexible 1.500" (38.10mm) 2 to 1 Black 25.0' (7.6m)