KVN0.75YL50
TechflexTechflex
KVN0.75YL50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: KVN0.75YL50
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SLEEVING 3/4" X 50' YELLOW
Dataark: KVN0.75YL50.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 879 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 879 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for KVN0.75YL50
Varenummer KVN0.75YL50 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SLEEVING 3/4" X 50' YELLOW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 879 pcs Datablad KVN0.75YL50.pdf
Bredde - Vægtykkelse 0.020" (0.51mm)
Type attributter Expandable Type Sleeving
Serie Aramid Flexo® KV™ Driftstemperatur -170°C ~ 160°C
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale Brandbarhed Rating -
Materiale Kevlar® Aramid, Halogen Free Væskebeskyttelse -
Længde 50.00' (15.24m) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Varme beskyttelse - Funktioner Clean Cut
Miljøbeskyttelse Environment Resistant Diameter - Udenfor, Ikke-udvidet -
Diameter - Indvendig, Ikke-udvidet 0.750" (19.05mm) Diameter - Indvendig, Udvidet 0.875" (22.22mm)