PTN0.25BK200
TechflexTechflex
PTN0.25BK200 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PTN0.25BK200
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SLEEVING 1/4" X 200' BLACK
Dataark: 1.PTN0.25BK200.pdf2.PTN0.25BK200.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
20 pcs
50 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for PTN0.25BK200
Varenummer PTN0.25BK200 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SLEEVING 1/4" X 200' BLACK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1979 pcs Datablad 1.PTN0.25BK200.pdf2.PTN0.25BK200.pdf
Bredde - Vægtykkelse 0.025" (0.64mm)
Type attributter Expandable Type Sleeving
Serie Flexo® PET Andre navne 1030-1003
PTN025BK200
Driftstemperatur -70°C ~ 125°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Materiale Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Væskebeskyttelse Gasoline Resistant Længde 200' (60.96m)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Varme beskyttelse Heat Resistant
Funktioner Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant Miljøbeskyttelse UV Resistant
Diameter - Udenfor, Ikke-udvidet - Diameter - Indvendig, Ikke-udvidet 0.250" (6.35mm)
Diameter - Indvendig, Udvidet 0.438" (11.13mm) Farve Black