PTN0.50BK100
TechflexTechflex
PTN0.50BK100 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PTN0.50BK100
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SLEEVING 1/2" X 100' BLACK
Dataark: 1.PTN0.50BK100.pdf2.PTN0.50BK100.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
20 pcs
50 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for PTN0.50BK100
Varenummer PTN0.50BK100 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SLEEVING 1/2" X 100' BLACK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2170 pcs Datablad 1.PTN0.50BK100.pdf2.PTN0.50BK100.pdf
Bredde - Vægtykkelse 0.025" (0.64mm)
Type attributter Expandable Type Sleeving
Serie Flexo® PET Andre navne 1030-1007
PTN050BK100
Driftstemperatur -70°C ~ 125°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Materiale Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Væskebeskyttelse Gasoline Resistant Længde 100' (30.48m)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Varme beskyttelse Heat Resistant
Funktioner Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant Miljøbeskyttelse UV Resistant
Diameter - Udenfor, Ikke-udvidet - Diameter - Indvendig, Ikke-udvidet 0.500" (12.70mm)
Diameter - Indvendig, Udvidet 0.750" (19.05mm) Farve Black