PPG102C2
U.S. SensorU.S. Sensor
PPG102C2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PPG102C2
Producent / Mærke: U.S. Sensor
Produkt beskrivelse SENSOR RTD 1KOHM 0.24% 2SIP
Dataark: 1.PPG102C2.pdf2.PPG102C2.pdf
  • Besked
Specifikationer for PPG102C2
Varenummer PPG102C2 Fabrikant U.S. Sensor
Beskrivelse SENSOR RTD 1KOHM 0.24% 2SIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4136 pcs Datablad 1.PPG102C2.pdf2.PPG102C2.pdf
Afslutning PC Pins Temperaturkoefficient ±3850ppm/°C
Serie PPG Modstandstolerance ±0.24%
Modstand @ 0 ° C 1 kOhms FTU-materiale Platinum
Emballage Bulk Pakke / tilfælde 2-SIP
Andre navne Q6525230 Driftstemperatur -50°C ~ 500°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse 1 kOhms RTD Platinum ±0.24% ±3850ppm/°C 500°C 2-SIP
Nuværende 1mA Nøjagtighed ±0.6°C