FNPYR0200B
Vishay Precision GroupVishay Precision Group
Vishay Precision Group
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FNPYR0200B
Producent / Mærke: Vishay Precision Group
Produkt beskrivelse RES SHUNT 0.02 OHM 0.1% 500W
Dataark: FNPYR0200B.pdf
Lager tilstand 207 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 207 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for FNPYR0200B
Varenummer FNPYR0200B Fabrikant Vishay Precision Group
Beskrivelse RES SHUNT 0.02 OHM 0.1% 500W Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 207 pcs Datablad FNPYR0200B.pdf
Type Shunt, Battery Tolerance ±0.1%
Temperaturkoefficient ±2.5ppm/°C Serie FNP
Modstand 20 mOhms Power (Watts) 500W
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Chassis Mount
Detaljeret beskrivelse 20 mOhms ±0.1% 500W Shunt, Battery Specialized Resistor Metal Foil ±2.5ppm/°C Chassis Mount Sammensætning Metal Foil