DCP4P051007GD4KSSD
WIMAWIMA
WIMA
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DCP4P051007GD4KSSD
Producent / Mærke: WIMA
Produkt beskrivelse CAP FILM 10UF 10% 1100VDC RAD
Dataark: DCP4P051007GD4KSSD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for DCP4P051007GD4KSSD
Varenummer DCP4P051007GD4KSSD Fabrikant WIMA
Beskrivelse CAP FILM 10UF 10% 1100VDC RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20311 pcs Datablad DCP4P051007GD4KSSD.pdf
Spændingsvurdering - DC 1100V (1.1kV) Spændingsværdi - AC -
Tolerance ±10% Afslutning PC Pins
Størrelse / Dimension 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm) Serie -
Vurderinger AEC-Q200 Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial - 4 Leads Andre navne 1928-1026
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Blyafstand 1.476" (37.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.555" (39.50mm)
Funktioner - ESR (Equivalent Series Resistance) 7.2 mOhms
Dielektrisk materiale Polypropylene (PP), Metallized Detaljeret beskrivelse 10µF Film Capacitor 1100V (1.1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
kapacitans 10µF Applikationer Automotive; DC Link, DC Filtering