ECE40US05-S
XP PowerXP Power
ECE40US05-S Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECE40US05-S
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 5V 40W
Dataark: ECE40US05-S.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for ECE40US05-S
Varenummer ECE40US05-S Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 5V 40W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1334 pcs Datablad ECE40US05-S.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 5V
Spænding - Isolering 3kV Spænding - Indgang 85 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)
Serie ECE Power (Watts) 40W
Andre navne 1470-1132 Driftstemperatur -25°C ~ 70°C
Antal udgange 1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mindste belastning er påkrævet No
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner DC Input Capable, Universal Input
Effektivitet 77% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 5V 8A 85 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 8A Godkendelser -