ECE40US48-SD
XP PowerXP Power
ECE40US48-SD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECE40US48-SD
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 48V 40W
Dataark: ECE40US48-SD.pdf
  • Besked
Specifikationer for ECE40US48-SD
Varenummer ECE40US48-SD Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 48V 40W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1382 pcs Datablad ECE40US48-SD.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 48V
Spænding - Isolering 3kV Spænding - Indgang 85 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)
Serie ECE Power (Watts) 40W
Andre navne 1470-1148 Driftstemperatur -25°C ~ 70°C
Antal udgange 1 Monteringstype DIN Rail
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mindste belastning er påkrævet No
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner DC Input Capable, Universal Input
Effektivitet 86% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 48V 830mA 85 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 830mA Godkendelser -