ECF40US12
XP PowerXP Power
ECF40US12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ECF40US12
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 40W
Dataark: ECF40US12.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for ECF40US12
Varenummer ECF40US12 Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 40W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3288 pcs Datablad ECF40US12.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 12V
Spænding - Isolering 4kV Spænding - Indgang 80 ~ 264 VAC
Type Open Frame Størrelse / Dimension 3.00" L x 1.50" W x 1.11" H (76.2mm x 38.1mm x 28.2mm)
Serie ECF40 Power (Watts) 40W
Andre navne 1470-4287 Driftstemperatur -40°C ~ 70°C (With Derating)
Antal udgange 1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Mindste belastning er påkrævet No
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner Adjustable Output, Universal Input
Effektivitet 91% Detaljeret beskrivelse Open Frame AC DC Converter 1 Output 12V 3.34A 80 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 3.34A Godkendelser CB, CE, TUV, UL