JCP4012T0512
XP PowerXP Power
JCP4012T0512 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: JCP4012T0512
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 5V +/-12V
Dataark: JCP4012T0512.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
6 pcs
  • Besked
Specifikationer for JCP4012T0512
Varenummer JCP4012T0512 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 5V +/-12V Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 1129 pcs Datablad JCP4012T0512.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -12V
Spænding - Output 2 12V Spænding - Output 1 5V
Spænding - Isolering 1.5kV Spænding - Indgang (Min) 9V
Spænding - Indgang (Max) 18V Type Isolated Module
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
Serie JCP Power (Watts) 29W
Pakke / tilfælde 9-DIP Module Driftstemperatur -40°C ~ 100°C (With Derating)
Antal udgange 3 Monteringstype Through Hole
Funktioner Remote On/Off, OCP, OVP, SCP Effektivitet 88%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 3 Output 5V 12V -12V 6A, 400mA, 400mA 9V - 18V Input Nuværende - Output (Max) 6A, 400mA, 400mA