JTC0648S3V3
XP PowerXP Power
JTC0648S3V3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: JTC0648S3V3
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 6W
Dataark: JTC0648S3V3.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for JTC0648S3V3
Varenummer JTC0648S3V3 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 6W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3225 pcs Datablad JTC0648S3V3.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 3.3V Spænding - Isolering 1.5kV
Spænding - Indgang (Min) 18V Spænding - Indgang (Max) 72V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.41" H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm)
Serie JTC Power (Watts) 6W
Emballage Tube Pakke / tilfælde 24-DIP Module, 7 Leads
Driftstemperatur -40°C ~ 100°C Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner SCP
Effektivitet 76% Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 1.4A 18V - 72V Input
Nuværende - Output (Max) 1.4A Applikationer ITE (Commercial)