LDU1416S1000
XP PowerXP Power
LDU1416S1000 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LDU1416S1000
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse LED SUPPLY CC BUCK 2-14V 1000MA
Dataark: LDU1416S1000.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for LDU1416S1000
Varenummer LDU1416S1000 Fabrikant XP Power
Beskrivelse LED SUPPLY CC BUCK 2-14V 1000MA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10343 pcs Datablad LDU1416S1000.pdf
Vægt 0.004 lb (1.81g) Spænding - Output 2 ~ 14 V
Spænding - Indgang (Min) 7V Spænding - Indgang (Max) 16V
Type Constant Current Topologi Buck
Størrelse / Dimension 0.50" L x 0.40" W x 0.27" H (12.7mm x 10.2mm x 6.9mm) Serie LDU14
Power (Watts) 14W Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-DIP Module, 5 Leads Andre navne 1470-2154-5
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner Remote On/Off, SCP
Effektivitet 93% Dæmpning Analog, PWM
Detaljeret beskrivelse 1A 2 ~ 14 V Constant Current LED Driver Buck Topology 1 Output Nuværende - Output (Max) 1A