MTC0528S3V3
XP PowerXP Power
MTC0528S3V3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MTC0528S3V3
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Dataark: 1.MTC0528S3V3.pdf2.MTC0528S3V3.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 718 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 718 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for MTC0528S3V3
Varenummer MTC0528S3V3 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 5W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 718 pcs Datablad 1.MTC0528S3V3.pdf2.MTC0528S3V3.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 3.3V Spænding - Isolering 1.5kV
Spænding - Indgang (Min) 15.5V Spænding - Indgang (Max) 40V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 1.26" L x 0.76" W x 0.34" H (32.0mm x 19.3mm x 8.7mm)
Serie MTC Power (Watts) 5W
Emballage Box Pakke / tilfælde 12-DIP Module, 9 Leads
Driftstemperatur -40°C ~ 100°C Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner OCP, OTP, OVP
Effektivitet 80% Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 1.21A 15.5V - 40V Input
Nuværende - Output (Max) 1.21A Applikationer ITE (Commercial)