QSB30048S48
XP PowerXP Power
QSB30048S48 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: QSB30048S48
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 48V 300W
Dataark: QSB30048S48.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 566 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 566 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
  • Besked
Specifikationer for QSB30048S48
Varenummer QSB30048S48 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 48V 300W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 566 pcs Datablad QSB30048S48.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 48V Spænding - Isolering 1.5kV
Spænding - Indgang (Min) 18V Spænding - Indgang (Max) 75V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Serie QSB Power (Watts) 300W
Emballage Box Pakke / tilfælde 9-DIP Module
Andre navne 1470-4164
QSB30048S48-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 100°C
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP Effektivitet 87%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 48V 6.25A 18V - 75V Input Nuværende - Output (Max) 6.25A