QSB35024S48
XP PowerXP Power
QSB35024S48 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: QSB35024S48
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 48V 350W
Dataark: QSB35024S48.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 691 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 691 pcs
  • Besked
Specifikationer for QSB35024S48
Varenummer QSB35024S48 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 48V 350W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 691 pcs Datablad QSB35024S48.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 48V Spænding - Isolering 1.5kV
Spænding - Indgang (Min) 18V Spænding - Indgang (Max) 36V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Serie QSB Power (Watts) 350W
Emballage Box Pakke / tilfælde 9-DIP Module
Andre navne 1470-4170
QSB35024S48-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 100°C
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP Effektivitet 90%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 48V 7.3A 18V - 36V Input Nuværende - Output (Max) 7.3A