QSB35048S48
XP PowerXP Power
QSB35048S48 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: QSB35048S48
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 48V 350W
Dataark: QSB35048S48.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 790 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 790 pcs
  • Besked
Specifikationer for QSB35048S48
Varenummer QSB35048S48 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 48V 350W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 790 pcs Datablad QSB35048S48.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 48V Spænding - Isolering 1.5kV
Spænding - Indgang (Min) 36V Spænding - Indgang (Max) 75V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Serie QSB Power (Watts) 350W
Emballage Box Pakke / tilfælde 9-DIP Module
Andre navne 1470-4176
QSB35048S48-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 100°C
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP Effektivitet 92%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 48V 7.3A 36V - 75V Input Nuværende - Output (Max) 7.3A
Kontrolfunktioner Enable, Active High Applikationer ITE (Commercial)
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
QSB35048S48N
QSB35048S48N
producenter: XP Power
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 48V 350W
På lager: 6867 pcs
Hent:
RFQ
QSB363
QSB363
producenter: AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Beskrivelse: IC PHOTOTRANS IR 940NM BLK 1.9MM