QSB7524S3V3
XP PowerXP Power
QSB7524S3V3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: QSB7524S3V3
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 75W
Dataark: QSB7524S3V3.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 877 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 877 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for QSB7524S3V3
Varenummer QSB7524S3V3 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 75W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 877 pcs Datablad QSB7524S3V3.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 3.3V Spænding - Isolering 1.5kV
Spænding - Indgang (Min) 9V Spænding - Indgang (Max) 36V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Serie QSB Power (Watts) 75W
Emballage Box Pakke / tilfælde 8-DIP Module
Andre navne 1470-4115
QSB7524S3V3-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 100°C
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP Effektivitet 81%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 12A 9V - 36V Input Nuværende - Output (Max) 12A