SRH05S6V5
XP PowerXP Power
SRH05S6V5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SRH05S6V5
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 6.5V 500MA
Dataark: SRH05S6V5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for SRH05S6V5
Varenummer SRH05S6V5 Fabrikant XP Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 6.5V 500MA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11344 pcs Datablad SRH05S6V5.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 6.5V
Spænding - Indgang (Min) 9V Spænding - Indgang (Max) 72V
Type Linear Regulator Replacement Leverandør Device Package 3-SIP Module
Størrelse / Dimension 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.2mm) Serie SRH05
Pakke / tilfælde 3-SIP Module Andre navne 1470-4536
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (With Derating) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner SCP
Effektivitet 91% Detaljeret beskrivelse Linear Regulator Replacement DC DC Converter 1 Output 6.5V 500mA 9V - 72V Input
Nuværende - Output (Max) 500mA Kontrolfunktioner -