FMP100FRE52-23K2
YageoYageo
Yageo
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FMP100FRE52-23K2
Producent / Mærke: Yageo
Produkt beskrivelse RES MF 1W 1% AXIAL
Dataark: FMP100FRE52-23K2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for FMP100FRE52-23K2
Varenummer FMP100FRE52-23K2 Fabrikant Yageo
Beskrivelse RES MF 1W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3611014 pcs Datablad FMP100FRE52-23K2.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Serie FMP Modstand 23.2 kOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Safety
Detaljeret beskrivelse 23.2 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film