FSM350KB-10R
YageoYageo
FSM350KB-10R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FSM350KB-10R
Producent / Mærke: Yageo
Produkt beskrivelse RES 10 OHM 3.5W 10% RADIAL
Dataark: FSM350KB-10R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
960 pcs
  • Besked
Specifikationer for FSM350KB-10R
Varenummer FSM350KB-10R Fabrikant Yageo
Beskrivelse RES 10 OHM 3.5W 10% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38660 pcs Datablad FSM350KB-10R.pdf
Tolerance ±10% Temperaturkoefficient -80/ +500ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 1.969" L x 0.354" W (50.00mm x 9.00mm)
Serie FSM Modstand 10 Ohms
Power (Watts) 3.5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Andre navne YAG1194
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.409" (10.40mm) Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 10 Ohms ±10% 3.5W Through Hole Resistor Radial Wirewound