RT0201FRE0723K2L
YageoYageo
RT0201FRE0723K2L Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RT0201FRE0723K2L
Producent / Mærke: Yageo
Produkt beskrivelse RES SMD 23.2K OHM 1% 1/20W 0201
Dataark: RT0201FRE0723K2L.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RT0201FRE0723K2L
Varenummer RT0201FRE0723K2L Fabrikant Yageo
Beskrivelse RES SMD 23.2K OHM 1% 1/20W 0201 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1905859 pcs Datablad RT0201FRE0723K2L.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0201 Størrelse / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Serie RT Modstand 23.2 kOhms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0201 (0603 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.010" (0.26mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 23.2 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thin Film Sammensætning Thin Film