RT0603FRE07124KL
YageoYageo
RT0603FRE07124KL Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RT0603FRE07124KL
Producent / Mærke: Yageo
Produkt beskrivelse RES SMD 124K OHM 1% 1/10W 0603
Dataark: RT0603FRE07124KL.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RT0603FRE07124KL
Varenummer RT0603FRE07124KL Fabrikant Yageo
Beskrivelse RES SMD 124K OHM 1% 1/10W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11542236 pcs Datablad RT0603FRE07124KL.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Serie RT Modstand 124 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.022" (0.55mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 124 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film Sammensætning Thin Film