RT0805FRE07105RL
YageoYageo
RT0805FRE07105RL Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RT0805FRE07105RL
Producent / Mærke: Yageo
Produkt beskrivelse RES SMD 105 OHM 1% 1/8W 0805
Dataark: RT0805FRE07105RL.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RT0805FRE07105RL
Varenummer RT0805FRE07105RL Fabrikant Yageo
Beskrivelse RES SMD 105 OHM 1% 1/8W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 8848014 pcs Datablad RT0805FRE07105RL.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie RT Modstand 105 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.024" (0.60mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 105 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film Sammensætning Thin Film