RT1206FRE07124KL
YageoYageo
RT1206FRE07124KL Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RT1206FRE07124KL
Producent / Mærke: Yageo
Produkt beskrivelse RES SMD 124K OHM 1% 1/4W 1206
Dataark: RT1206FRE07124KL.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RT1206FRE07124KL
Varenummer RT1206FRE07124KL Fabrikant Yageo
Beskrivelse RES SMD 124K OHM 1% 1/4W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5537614 pcs Datablad RT1206FRE07124KL.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Serie RT Modstand 124 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 124 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film Sammensætning Thin Film