ZPY3V9-TR
Vishay Semiconductor Diodes Division
ZPY3V9-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ZPY3V9-TR
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE ZENER 3.9V 1.3W DO41
Dataark: ZPY3V9-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
25000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ZPY3V9-TR
Varenummer ZPY3V9-TR Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE ZENER 3.9V 1.3W DO41 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1772303 pcs Datablad ZPY3V9-TR.pdf
Spænding - Isolering 4 Ohm Spænding - Opdeling DO-41
Serie Automotive, AEC-Q101 RoHS Status Tape & Reel (TR)
Strøm - Max 1.3W Polarisering DO-204AL, DO-41, Axial
Andre navne ZPY3V9TR Driftstemperatur 175°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer ZPY3V9-TR Impedans (Max) (Zzt) 3.9V
Udvidet beskrivelse Zener Diode 1.3W ±5% Through Hole DO-41 ESR (Equivalent Series Resistance) ±5%
Diode Konfiguration - Beskrivelse DIODE ZENER 3.9V 1.3W DO41