ZPY5V1-TR
Vishay Semiconductor Diodes Division
ZPY5V1-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ZPY5V1-TR
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE ZENER 1.3W DO41
Dataark: ZPY5V1-TR.pdf
  • Besked
Specifikationer for ZPY5V1-TR
Varenummer ZPY5V1-TR Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE ZENER 1.3W DO41 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1869253 pcs Datablad ZPY5V1-TR.pdf
Spænding - Isolering 2 Ohm Spænding - Opdeling DO-41
Serie Automotive, AEC-Q101 RoHS Status Tape & Reel (TR)
Strøm - Max 1.3W Polarisering DO-204AL, DO-41, Axial
Andre navne ZPY5V1TR Driftstemperatur 175°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer ZPY5V1-TR Impedans (Max) (Zzt) 5.1V
Udvidet beskrivelse Zener Diode 1.3W ±6% Through Hole DO-41 ESR (Equivalent Series Resistance) ±6%
Diode Konfiguration 500nA @ 700mV Beskrivelse DIODE ZENER 1.3W DO41