10BQ030TR
Vishay Semiconductor Diodes Division
10BQ030TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10BQ030TR
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB
Dataark: 10BQ030TR.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 10BQ030TR
Varenummer 10BQ030TR Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6829 pcs Datablad 10BQ030TR.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) Schottky Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1A
Spænding - Opdeling SMB Serie -
RoHS Status Tape & Reel (TR) Reverse Recovery Time (trr) Fast Recovery = 200mA (Io)
Modstand @ Hvis, F - Polarisering DO-214AA, SMB
Andre navne VS-10BQ030TR
VS-10BQ030TR-ND
VS10BQ030TR
VS10BQ030TR-ND
Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer 10BQ030TR
Udvidet beskrivelse Diode Schottky 30V 1A Surface Mount SMB Diode Konfiguration 500µA @ 30V
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 420mV @ 1A
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 30V Kapacitans @ Vr, F -55°C ~ 150°C
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
10BQ015TR
10BQ015TR
producenter: Electro-Films (EFI) / Vishay
Beskrivelse: DIODE SCHOTTKY 15V 1A SMB
På lager: 3159 pcs
Hent: 10BQ015TR.pdf
RFQ
10BQ030
10BQ030
producenter: Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse: DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB