929710-06-12-RK
3M3M
929710-06-12-RK Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 929710-06-12-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN HEADER 24PS STR DL .100 TIN
Dataark: 929710-06-12-RK.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
306 pcs
  • Besked
Specifikationer for 929710-06-12-RK
Varenummer 929710-06-12-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN HEADER 24PS STR DL .100 TIN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 59170 pcs Datablad 929710-06-12-RK.pdf
Spænding - DC Spark Over (Nom) Copper Alloy Type attributter -
Afslutning Solder Stil Board to Board
Stacking Direction Male Pin shrouding 0.100" (2.54mm)
Afskærmning af skjold Square Serie 929
Rækkevidde - parring Unshrouded RoHS Status Bulk
Ripple Current - Lavfrekvens - Pitch - Connector -
Samlet kontaktlængde 0.710" (18.03mm) Andre navne 00076308034450
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 2
Antal positioner 24 Antal kontakter -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Materiale - Isolering All
Producentens varenummer 929710-06-12-RK Længde - post (parring) -
Isoleringsmateriale Tin Isolationshøjde 1.128" (28.65mm)
Funktioner - Udvidet beskrivelse 24 Positions Header Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
Beskrivelse CONN HEADER 24PS STR DL .100 TIN Nuværende vurdering 2.5A
Nuværende - Max / Kontakt - Kontakt Længde - Post 0.318" (8.08mm)
Kontakt Længde - Parring 0.100" (2.54mm) Kontakt Afslut tykkelse - Post Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Kontakt Afslut tykkelse - Parring Tin Kontakt Afslut - Post 200µin (5.08µm)
Kontakt Afslut - Parring 0.100" (2.54mm) Tilslutningstype Header