929710-06-15-RK
3M3M
929710-06-15-RK Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 929710-06-15-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN HEADER 30PS STR DL .100 TIN
Dataark: 929710-06-15-RK.pdf
  • Besked
Specifikationer for 929710-06-15-RK
Varenummer 929710-06-15-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN HEADER 30PS STR DL .100 TIN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34554 pcs Datablad 929710-06-15-RK.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder
Stil Board to Board shrouding Unshrouded
Serie 929 Rækkevidde - parring 0.100" (2.54mm)
Pitch - Parring 0.100" (2.54mm) Emballage Bulk
Samlet kontaktlængde 1.128" (28.65mm) Andre navne 00076308042707
3M156366-30
929710-06-15-RK-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 2
Antal positioner indlæst All Antal positioner 30
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.100" (2.54mm) Isolationsfarve Black
Ingress Protection - Funktioner -
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole 30 position 0.100" (2.54mm)
Nuværende vurdering 2.5A Kontakt type Male Pin
Kontakt form Square Kontaktmateriale Copper Alloy
Kontakt Længde - Post 0.710" (18.03mm) Kontakt Længde - Parring 0.318" (8.08mm)