939974-01-12-RK
3M3M
3M
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 939974-01-12-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN RCPT 12POS STR .100" TIN
Dataark: 939974-01-12-RK.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
432 pcs
  • Besked
Specifikationer for 939974-01-12-RK
Varenummer 939974-01-12-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN RCPT 12POS STR .100" TIN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 63962 pcs Datablad 939974-01-12-RK.pdf
Spændingsbedømmelse 1500V Afslutning Kinked Pin, Solder
Stil Board to Board Serie 929
Rækkevidde - parring - Pitch - Parring 0.100" (2.54mm)
Emballage Bulk Andre navne 05111166676
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 1
Antal positioner indlæst All Antal positioner 12
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.325" (8.25mm) Isolationsfarve Black
Ingress Protection - Funktioner -
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse 12 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
Nuværende vurdering 2A Kontakt type Forked
Kontakt form Square Kontaktmateriale Copper Alloy
Kontakt Længde - Post 0.125" (3.18mm) Kontakt Afslut tykkelse - Post 100.0µin (2.54µm)