939975-01-12-RK
3M3M
3M
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 939975-01-12-RK
Producent / Mærke: 3M
Produkt beskrivelse CONN SOCKET 12POS
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
378 pcs
  • Besked
Specifikationer for 939975-01-12-RK
Varenummer 939975-01-12-RK Fabrikant 3M
Beskrivelse CONN SOCKET 12POS Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 54143 pcs Datablad
Spændingsbedømmelse 1500V Afslutning Kinked Pin, Solder
Stil Board to Board Serie 939
Rækkevidde - parring 0.100" (2.54mm) Pitch - Parring 0.100" (2.54mm)
Emballage Bulk Andre navne 00076308609085
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal rækker 2
Antal positioner indlæst All Antal positioner 24
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights -
Isolationshøjde 0.325" (8.25mm) Isolationsfarve Black
Ingress Protection - Funktioner -
Fastgørelsestype Push-Pull Detaljeret beskrivelse 24 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin
Nuværende vurdering 2A Kontakt type Forked
Kontakt form Square Kontaktmateriale Copper Alloy
Kontakt Længde - Post 0.125" (3.18mm) Kontakt Afslut tykkelse - Post -