0805-82NK
Produkt oversigt
Varenummer: 0805-82NK
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 82NH 400MA 420 MOHM
Dataark: 0805-82NK.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 0805-82NK
Varenummer 0805-82NK Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 82NH 400MA 420 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6289 pcs Datablad 0805-82NK.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Afskærmning Unshielded Serie 805
Vurderinger - Q @ Freq 65 @ 500MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 0805-82NK TR 2000 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Materiale - Core Ceramic
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Induktansfrekvens - Test 150MHz
selvinduktion 82nH Højde - Siddende (Max) 0.060" (1.52mm)
Frekvens - Selvresonans 1.3GHz Detaljeret beskrivelse 82nH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 420 mOhm Max Nonstandard
DC-modstand (DCR) 420 mOhm Max Nuværende vurdering 400mA