1331-272J
Produkt oversigt
Varenummer: 1331-272J
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2 OHM
Dataark: 1331-272J.pdf
  • Besked
Specifikationer for 1331-272J
Varenummer 1331-272J Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2 OHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 40297 pcs Datablad 1331-272J.pdf
Type - Tolerance ±5%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Afskærmning Shielded Serie 1331
Vurderinger - Q @ Freq 48 @ 7.9MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 2-SMD
Andre navne 1331-272J TR 500 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Iron Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 7.9MHz selvinduktion 2.7µH
Højde - Siddende (Max) 0.145" (3.68mm) Frekvens - Selvresonans 90MHz
Detaljeret beskrivelse 2.7µH Shielded Inductor 193mA 1.2 Ohm Max 2-SMD DC-modstand (DCR) 1.2 Ohm Max
Nuværende vurdering 193mA Nuværende - Mætning 193mA