1331R-274J
Produkt oversigt
Varenummer: 1331R-274J
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 270UH 61MA 12 OHM SMD
Dataark: 1331R-274J.pdf
  • Besked
Specifikationer for 1331R-274J
Varenummer 1331R-274J Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 270UH 61MA 12 OHM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38806 pcs Datablad 1331R-274J.pdf
Type - Tolerance ±5%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Afskærmning Shielded Serie 1331R
Vurderinger - Q @ Freq 35 @ 790kHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 2-SMD
Andre navne 1331R-274J TR 500 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 790kHz selvinduktion 270µH
Højde - Siddende (Max) 0.145" (3.68mm) Frekvens - Selvresonans 9MHz
Detaljeret beskrivelse 270µH Shielded Inductor 61mA 12 Ohm Max 2-SMD DC-modstand (DCR) 12 Ohm Max
Nuværende vurdering 61mA Nuværende - Mætning 18mA
Relaterede produkter
1331R-272K
1331R-272K
producenter: API Delevan
Beskrivelse: FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2 OHM