1331R-472J
Produkt oversigt
Varenummer: 1331R-472J
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 4.7UH 136MA 2.4 OHM
Dataark: 1331R-472J.pdf
  • Besked
Specifikationer for 1331R-472J
Varenummer 1331R-472J Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 4.7UH 136MA 2.4 OHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38491 pcs Datablad 1331R-472J.pdf
Type - Tolerance ±5%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Afskærmning Shielded Serie 1331R
Vurderinger - Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 2-SMD
Andre navne 1331R-472J TR 500 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Iron Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 7.9MHz selvinduktion 4.7µH
Højde - Siddende (Max) 0.145" (3.68mm) Frekvens - Selvresonans 70MHz
Detaljeret beskrivelse 4.7µH Shielded Inductor 136mA 2.4 Ohm Max 2-SMD DC-modstand (DCR) 2.4 Ohm Max
Nuværende vurdering 136mA Nuværende - Mætning 136mA