MILS1812R-272K
Produkt oversigt
Varenummer: MILS1812R-272K
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 2.7UH 638MA 490 MOHM
Dataark: MILS1812R-272K.pdf
  • Besked
Specifikationer for MILS1812R-272K
Varenummer MILS1812R-272K Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 2.7UH 638MA 490 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25731 pcs Datablad MILS1812R-272K.pdf
Type - Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Afskærmning Shielded Serie MILS1812R
Vurderinger - Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne MILS1812R-272K TR 500
MILS1812R-272K-MIL
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 7.9MHz selvinduktion 2.7µH
Højde - Siddende (Max) 0.134" (3.40mm) Frekvens - Selvresonans 67MHz
Detaljeret beskrivelse 2.7µH Shielded Inductor 638mA 490 mOhm Max Nonstandard DC-modstand (DCR) 490 mOhm Max
Nuværende vurdering 638mA Nuværende - Mætning -