PTKM150-121
Produkt oversigt
Varenummer: PTKM150-121
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 150UH 2.68A 95 MOHM TH
Dataark: PTKM150-121.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for PTKM150-121
Varenummer PTKM150-121 Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 150UH 2.68A 95 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10881 pcs Datablad PTKM150-121.pdf
Type Toroidal Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.850" Dia x 0.400" W (21.59mm x 10.16mm)
Afskærmning Shielded Serie PTKM
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne PTKM150-121 BULK 100 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 1kHz selvinduktion 150µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 1.5MHz
Detaljeret beskrivelse 150µH Shielded Toroidal Inductor 2.68A 95 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 95 mOhm Max
Nuværende vurdering 2.68A Nuværende - Mætning 1.3A