S4924R-274H
Produkt oversigt
Varenummer: S4924R-274H
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 270UH 228MA 5.8 OHM
Dataark: S4924R-274H.pdf
  • Besked
Specifikationer for S4924R-274H
Varenummer S4924R-274H Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 270UH 228MA 5.8 OHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 21629 pcs Datablad S4924R-274H.pdf
Type - Tolerance ±3%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Afskærmning Shielded Serie S4924R
Vurderinger - Q @ Freq 55 @ 790kHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne S4924R-274H 800 TR Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 790kHz selvinduktion 270µH
Højde - Siddende (Max) 0.230" (5.84mm) Frekvens - Selvresonans 7MHz
Detaljeret beskrivelse 270µH Shielded Inductor 228mA 5.8 Ohm Max Nonstandard DC-modstand (DCR) 5.8 Ohm Max
Nuværende vurdering 228mA Nuværende - Mætning 60mA