CD1408-R1200
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
CD1408-R1200 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CD1408-R1200
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 200V 1A 1408
Dataark: CD1408-R1200.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CD1408-R1200
Varenummer CD1408-R1200 Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse DIODE GEN PURP 200V 1A 1408 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 246451 pcs Datablad CD1408-R1200.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1V @ 1A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 200V
Leverandør Device Package 1408 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 3µs
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde Chip, Concave Terminals
Andre navne CD1408-R1200CT Driftstemperatur - Junction -65°C ~ 175°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Detaljeret beskrivelse Diode Standard 200V 1A Surface Mount 1408 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 1µA @ 200V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 1A Kapacitans @ Vr, F 12pF @ 4V, 1MHz