CD1408-R1600
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
CD1408-R1600 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CD1408-R1600
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 1A 1408
Dataark: CD1408-R1600.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
12000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CD1408-R1600
Varenummer CD1408-R1600 Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 1A 1408 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1746667 pcs Datablad CD1408-R1600.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1V @ 1A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 600V
Leverandør Device Package 1408 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 3µs
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Chip, Concave Terminals
Driftstemperatur - Junction -65°C ~ 175°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Detaljeret beskrivelse Diode Standard 600V 1A Surface Mount 1408
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 1µA @ 600V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 1A
Kapacitans @ Vr, F 12pF @ 4V, 1MHz