PM1008-R82K-RC
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PM1008-R82K-RC Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PM1008-R82K-RC
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse FIXED IND 820NH 360MA 1.61 OHM
Dataark: PM1008-R82K-RC.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for PM1008-R82K-RC
Varenummer PM1008-R82K-RC Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse FIXED IND 820NH 360MA 1.61 OHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 673838 pcs Datablad PM1008-R82K-RC.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package 1008 (2520 Metric) Størrelse / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Afskærmning Unshielded Serie PM1008
Vurderinger - Q @ Freq 45 @ 100MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 1008 (2520 Metric)
Andre navne M8475TR
PM1008R82KRC
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ceramic Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 25MHz selvinduktion 820nH
Højde - Siddende (Max) 0.071" (1.80mm) Frekvens - Selvresonans 350MHz
Detaljeret beskrivelse 820nH Unshielded Wirewound Inductor 360mA 1.61 Ohm 1008 (2520 Metric) DC-modstand (DCR) 1.61 Ohm
Nuværende vurdering 360mA Nuværende - Mætning -