PM1008-R56K
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PM1008-R56K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PM1008-R56K
Producent / Mærke: Bourns, Inc.
Produkt beskrivelse FIXED IND 560NH 400MA 1.33 OHM
Dataark: PM1008-R56K.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for PM1008-R56K
Varenummer PM1008-R56K Fabrikant Bourns, Inc.
Beskrivelse FIXED IND 560NH 400MA 1.33 OHM Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4808 pcs Datablad PM1008-R56K.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package 1008 (2520 Metric) Størrelse / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Afskærmning Unshielded Serie PM1008
Vurderinger - Q @ Freq 45 @ 100MHz
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde 1008 (2520 Metric)
Andre navne M1197CT
PM1008R56K
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ceramic Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test 25MHz selvinduktion 560nH
Højde - Siddende (Max) 0.071" (1.80mm) Frekvens - Selvresonans 415MHz
Detaljeret beskrivelse 560nH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 1.33 Ohm 1008 (2520 Metric) DC-modstand (DCR) 1.33 Ohm
Nuværende vurdering 400mA Nuværende - Mætning -