BK1/ABC-20-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
BK1/ABC-20-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BK1/ABC-20-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB
Dataark: BK1/ABC-20-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for BK1/ABC-20-R
Varenummer BK1/ABC-20-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6189 pcs Datablad BK1/ABC-20-R.pdf
Spændingsvurdering - DC 125V Spændingsværdi - AC 250V
Størrelse / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) Serie ABC
Responstid Fast Emballage Bulk
Pakke / tilfælde 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" Andre navne BK1-ABC-20-R
Driftstemperatur - Monteringstype Holder
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Smeltning I²t 550.8
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Sikringstype Cartridge, Ceramic
DC Kold modstand 0.00366 Ohms Nuværende vurdering 20A
Farve - Brydekapacitet @ Nominel spænding 400A AC, 10kA DC