CTX250-2-52LP-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
CTX250-2-52LP-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CTX250-2-52LP-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 250UH 4.2A 83.3 MOHM
Dataark: CTX250-2-52LP-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CTX250-2-52LP-R
Varenummer CTX250-2-52LP-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 250UH 4.2A 83.3 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10950 pcs Datablad CTX250-2-52LP-R.pdf
Type Toroidal Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 1.228" Dia (31.20mm)
Afskærmning Unshielded Serie CTX
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne 513-1117
CTX250-2-52LP
CTX250-2-52LP-ND
CTX250252LPR
Driftstemperatur -40°C ~ 75°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Iron Powder Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 250µH
Højde - Siddende (Max) 0.748" (19.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 250µH Unshielded Toroidal Inductor 4.2A 83.3 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 83.3 mOhm Max
Nuværende vurdering 4.2A Nuværende - Mætning 4.2A