CTX500-2-52LP-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
Bussmann (Eaton)
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CTX500-2-52LP-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 500UH 3.1A 183 MOHM TH
Dataark: CTX500-2-52LP-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
32 pcs
  • Besked
Specifikationer for CTX500-2-52LP-R
Varenummer CTX500-2-52LP-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 500UH 3.1A 183 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13758 pcs Datablad CTX500-2-52LP-R.pdf
Type Toroidal Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 1.445" Dia (36.70mm)
Afskærmning Unshielded Serie CTX
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne CTX500-2-52LP
CTX500-2-52LP-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 75°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Iron Powder Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 500µH
Højde - Siddende (Max) 0.583" (14.80mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 500µH Unshielded Toroidal Inductor 3.1A 183 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 183 mOhm Max
Nuværende vurdering 3.1A Nuværende - Mætning 3.3A