| Varenummer | DRA74-221-R | Fabrikant | Bussmann (Eaton) |
|---|---|---|---|
| Beskrivelse | FIXED IND 220UH 544MA 960 MOHM | Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde Tilgængelig | 98071 pcs | Datablad | DRA74-221-R.pdf |
| Type | Wirewound | Tolerance | ±20% |
| Leverandør Device Package | - | Størrelse / Dimension | 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
| Andre navne | 283-3631-2 DRA74-221-R-ND DRA74221R |
Driftstemperatur | -40°C ~ 165°C |
| Monteringstype | Surface Mount | Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Materiale - Core | - | Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Induktansfrekvens - Test | 100kHz | selvinduktion | 220µH |
| Højde - Siddende (Max) | 0.171" (4.35mm) | Frekvens - Selvresonans | - |
| Detaljeret beskrivelse | 220µH Shielded Wirewound Inductor 544mA 960 mOhm Nonstandard | DC-modstand (DCR) | 960 mOhm |
| Nuværende vurdering | 544mA | Nuværende - Mætning | 626mA |