DRA74-820-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
DRA74-820-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DRA74-820-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 82UH 879MA 367 MOHM
Dataark: DRA74-820-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for DRA74-820-R
Varenummer DRA74-820-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 82UH 879MA 367 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32699 pcs Datablad DRA74-820-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Afskærmning Shielded Serie DRA
Vurderinger AEC-Q200 Q @ Freq -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde Nonstandard
Andre navne 283-3642-1 Driftstemperatur -40°C ~ 165°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 82µH
Højde - Siddende (Max) 0.171" (4.35mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 82µH Shielded Wirewound Inductor 879mA 367 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 367 mOhm
Nuværende vurdering 879mA Nuværende - Mætning 1.034A